Chrome 69’un Denemeniz Gereken 4 Yeniligi!

30.9.2018

Onuncu yilini kutlayan Chrome'un yeni sürümü, denemeniz gereken önemli yeniliklere sahip. Iste bunlardan dördü!

 

Chrome'un onuncu yilini kutladigi yeni sürümü Chrome 69, birkaç önemli yenilikle birlikte geldi. Yeni görünüm Material Design'i temel aliyor ve bu, degisikliklerin en çok göze çarpaniydi. Peki tarayicidaki diger önemli yenilikler hangileri? Iste Chrome'u daha da çekici yapan 4 yenilik.

 

Parola Olusturucusu

Chrome artik parolalarinizi depolamakla kalmiyor, yeni parolalar da olusturabiliyor. Yeni bir hizmete kaydolurken Chrome, size güçlü bir parola önerebiliyor. Bunun için parola kutusuna tiklamaniz yeterli. Baska bir parola yöneticisi kullaniyorsaniz, yenilik sizin için çok sey ifade etmeyebilir. Ancak bu islevin tarayiciya sonunda eklenmis olmasi, güzel.

 

Yeni Adres Çubugu Islevleri

Chrome, artik "hava durumu" gibi sikça yapilan aramalarda sonuçlari direkt olarak adres çubugunun altinda gösteriyor. Örnegin "Incredibles 2 how long" yazinca Enter'a basmadan, 2 dakika 5 saniye cevabini hemen alabiliyorsunuz. Ancak ayni sorunun Türkçede çalismadigini gördük. Yine de Türkçede çalisan sorular var, bu yüzden önce Türkçe yazmayi deneyebilirsiniz.

 

Sekme Arama

Çok sayida sekme açikken aradiginiz sekmeyi bulmak için hepsine tek tek bakmaniza veya kapatmaniza gerek yok. Adres çubuguna sekmenin adini yazip "Sekmeye geç" üzerine tiklamaniz yeterli.

 

Telefonda, Parmaginizin Yetistigi Bir Adres Çubugu

Chrome'un iOS uygulamasi, adres çubugunu artik ekranin altinda gösteriyor. Böylece arama çubugunu açmak için elinizi esnetip uzatmaniza gerek kalmiyor.

 

kaynak:chip.com.tr

 

Haber Başlıkları

::::::::::::::        Tüm Haberler         ::::::::::::::
Bilgi Başlıkları

::::::::        Tüm Bilgilendirmeler        :::::::::
Makaleler

:::::::::::        Tüm Makaleler        ::::::::::::
Copyright (c) Ferdi DOĞAN